Step Step
Step

Step jest platformą, używaną w fitnessie do zajęć choreograficznych, kondycyjnych, jak również wzmacniających i rozciągających.

Radom ul. Placowa 13/15. tel. 48 385 83 34

Dzięki choreografii z wykorzystaniem stopnia redukujemy tkankę tłuszczową wzmacniając jednocześnie dolne partie mięśniowe. Trening ten wpływa korzystnie na układ krwionośny, przy stosunkowo małym obciążeniu (przy odpowiedniej technice). Zajęcia powodują znaczny wzrost wydolności ogólnej organizmu. Są również dobrym treningiem koordynacyjnym dla ciała i umysłu (szczególne zaangażowanie błędnika w trakcie zajęć). Step jest bardzo wszechstronnym narzędziem, a poziom grupy determinuje rodzaj przeprowadzonych zajęć, od grup początkujących do zaawansowanych. Zwiększenie intensywności i trudności ćwiczeń następuje poprzez podwyższenie wysokości stopnia, dodanie ruchu ramion, zwiększenie amplitudy ruchu, zmiana kroków na „power", zwiększenie tempa muzyki oraz użycie hantli w trakcie lekcji, urozmaicenie zajęć wykorzystując inne niż klasyczne ustawienie stopni na sali. Przykładowe ustawienia to: klasyczne, vertical, podwójny vertical, linnie, podwójne stopnie, odbicie lustrzane, ustawienie „L", ustawienie „V", koła, gwiazdy (część ustawień w galerii). Zalecane tempo lekcji z wykorzystaniem stepu to 128-140 bpm. Jest ono uzależnione od poziomu grupy, jak również od wysokości stopnia i trudności choreografii.