Rolletic Rolletic

1 x 30 MIN 12 ZŁ
1 x 15 MIN 8 ZŁ
12 x 1 GODZ 180 ZŁ

Rolletic to drewniany wałek o charakterystycznej budowie. Jego specyfika i sekret działania polega na tym, że działa on z określoną prędkością dostosowaną do przepływu limfy w ludzkim organizmie. Osoba masowana na urządzeniu Rolletic wzmacnia swój uklad limfatyczny, mieśniowy, krwionośny i nerwowy, przez co wspomaga samoregulacje organizmu.

Urządzenie to zastępuje wszystkie formy masażu klasycznego, relaksacyjnego, segmentarnego, aromaterapeutycznego, izometrycznego, czy też akupresure. Wykorzystuje różnorodne techniki masażu takie jak głaskanie, rozcieranie, potrząsanie, oklepywanie, ugniatanie, wałowanie itp. Jest formą leczenia fizykalnego pozwalajacą na usprawnienie przepływu i krążenia krwi oraz limfy. Stosowany jest w rehabilitacji, w stanach po cześciowym unieruchomieniu kończyn, tam gdzie nastąpił cześciowy zanik lub osłabienie mieśnia, najcześciej po urazach, złamaniach lub przy dłuższej rekonwalescencji z powodu innych schorzeń.

Masaż ten poprzez pobudzenie do pracy układu krwionośnego, mieśniowego, nerwowego i limfatycznego, powoduje: wzmożenie zasilania organów w tlen i substancje odżywcze, zwiększenie szybkości usuwania z organizmu produktów rozpadu, likwidacje objawów zastoinowych (także wchłanianie obrzęków) oraz zmniejszanie oporu krwi w tętnicach, przez co ułatwia pracę serca.