Odmładzanie światłem Odmładzanie światłem

To, że odpowiedni rodzaj światła zmienia kolor skóry jest dla nas oczywiste – na tym polega chociażby opalanie. Najczęściej niewiele wiemy o właściwościach innych barw światła – a naprawdę warto.

ilość wejść cena
1 18 zł
16 150 zł

Specjalnie dobrane pasmo światła czerwonego ma nieocenione, potwierdzone medycznie właściwości. Nowoczesne badania światła czerwonego przeprowadziła NASA, używająca go do pobudzenia gojenia ran i wzrostu komórek w przestrzeni kosmicznej.

Właściwości światła czerwonego
Światło czerwone o odpowiednio dobranej długości fali uważa się obecnie za najbardziej bezpieczną i naturalną metodę fotoodmładzania skóry. Ma ono wiele potwierdzonych medycznie pozytywnych właściwości:

• redukcja zmarszczek
  • pobudzenie produkcji fibroblastów i kolagenu
  • poprawa napięcia skóry
  • ujędrnienie skóry
  • poprawa nawilżenia
  • leczenie zmiany skórne (wypryski, krosty, trądzik)
  • zmniejszenie przebarwień (plamy, piegi)
  • odbudowa skóry uszkodzonej przez słońce
  • zmniejszenie porów
  • zmniejszenie cieni pod oczami
  • przyspieszenie wzrostu paznokci
  • usunięcie toksycznych substancji ze skóry
  • poprawa krążenia krwi w skórze

Dlaczego świetlówki Effect Collagen?
System odmładzania skóry światłem jest zabiegiem oferowanym w salonach kosmetycznych od wielu lat, ale bardzo kosztownym. Dzięki stworzeniu świetlówek kolagenowych, które można montować w urządzeniach solaryjnych, można zaoferować tę usługę za dużo niższą cenę. Są one bardziej intensywne od stosowanych do tej pory źródeł światła czerwonego i pozwalają na jednoczesne naświetlanie całego ciała.

Zabiegi
Proponowane seanse terapeutyczne to 4 razy w tygodniu po 15 minut przez 3 tygodnie, a następnie raz w tygodniu przez 4 tygodnie. W przypadku ciemnej karnacji czas seansów można nieco przedłużyć. Po tym czasie zaobserwujemy wyraźną redukcję zmarszczek, zmian skórnych i kurzych łapek oraz zmniejszenie porów, poprawę wilgotności skóry i przyspieszenie procesów gojenia.