Aerobik rowerowy Aerobik rowerowy
Aerobik rowerowy

Jest najbardziej popularną w świecieformą treningu na rowerach stacjonarnych. Są to zajęcia prowadzone w grupie przy specjalnie dobranej muzyce, która aż "prosi" żeby pedałować.

Instruktor wyznacza granicę wysiłku oraz, tempo, ma również kontrolę nad uczestnikami, służy swoją pomocą i udziela wskazówek dotyczących prawidłowego ustawienia ciała.

Podczas aerobiku na rowerach pokonuje się "trasę" na siedząco lub stojąco w wolnym, średnim bądz szybkim tempie. Każdy indywidualnie dostosowuje trening do swoich możliwości, potrzeb i aktywności. Uczestnicy nie muszą posiadać specjalnych umiejętności, nie potrzebna jest znajomość kroków czy specjalne wyczucie rytmu jak na zająciach aerobiku czy stepu. Aerobik na rowerach jest wspaniałą zabawą w czasie której ćwiczący pracują nad poprawieniem kondycji oraz kształtują swoją sylwetkę, bowiem następuje ogólny spadek wagi ciała, a szczególnie nóg i bioder. te wyjatkowe zajęcia pozwalają spalić w ciągu godziny szczególnie dużo kalorii, bo 800-900. Dla porównania w trakcie innych zajęć aerobowych spalamy zwykle ok. 350-400 kalorii.

Na uczestnictwo w aerobiku rowerowym możesz zdecydować się w każdym momencie swojego życia. Nie trzeba mieć żadnych oporów w związku z wiekiem czy nadwagą. Na tym treningu nie ma ani pokonanych ani zwyciężców, jedynym rywalem jest nasza słabość

Aerobik na rowerach cieszy się coraz większą popularnością min. z tego powodu że w maksymalny sposób ogranicza obciążenia na stawy: skokowy, kolanowy i biodrowy a kręgosłup nie jest narażony na mikrowstrząsy (jest to trening no impact ). W znaczący sposób zmieniejsza ryzyko ryzyko chorób układu krążenia.

W stosunkowo krótkim czasie bardzo efektywnie przygotowuje do sezonu narciarskiego. Dla miłośników jazdy rowerowaj w okresie wiosenno-letnim daje możliwość kontynuacji swoich upodobań w okresie jesienno-zimowym.