Aerobik rowerowy Aerobik rowerowy
Aerobik rowerowy
fitness klub radom siłownia mega radom fitness klub radom
Aerobik rowerowy


Jest najbardziej popularną w świecieformą treningu na rowerach stacjonarnych. Są to zajęcia prowadzone w grupie przy specjalnie dobranej muzyce, która aż "prosi" żeby pedałować.


Instruktor wyznacza granicę wysiłku oraz, tempo, ma również kontrolę nad uczestnikami, służy swoją pomocą i udziela wskazówek dotyczących prawidłowego ustawienia ciała.

Podczas aerobiku na rowerach pokonuje się "trasę" na siedząco lub stojąco w wolnym, średnim bądz szybkim tempie. Każdy indywidualnie dostosowuje trening do swoich możliwości, potrzeb i aktywności. Uczestnicy nie muszą posiadać specjalnych umiejętności, nie potrzebna jest znajomość kroków czy specjalne wyczucie rytmu jak na zająciach aerobiku czy stepu. Aerobik na rowerach jest wspaniałą zabawą w czasie której ćwiczący pracują nad poprawieniem kondycji oraz kształtują swoją sylwetkę, bowiem następuje ogólny spadek wagi ciała, a szczególnie nóg i bioder. te wyjatkowe zajęcia pozwalają spalić w ciągu godziny szczególnie dużo kalorii, bo 800-900. Dla porównania w trakcie innych zajęć aerobowych spalamy zwykle ok. 350-400 kalorii.

Na uczestnictwo w aerobiku rowerowym możesz zdecydować się w każdym momencie swojego życia. Nie trzeba mieć żadnych oporów w związku z wiekiem czy nadwagą. Na tym treningu nie ma ani pokonanych ani zwyciężców, jedynym rywalem jest nasza słabość

Aerobik na rowerach cieszy się coraz większą popularnością min. z tego powodu że w maksymalny sposób ogranicza obciążenia na stawy: skokowy, kolanowy i biodrowy a kręgosłup nie jest narażony na mikrowstrząsy (jest to trening no impact ). W znaczący sposób zmieniejsza ryzyko ryzyko chorób układu krążenia.

W stosunkowo krótkim czasie bardzo efektywnie przygotowuje do sezonu narciarskiego. Dla miłośników jazdy rowerowaj w okresie wiosenno-letnim daje możliwość kontynuacji swoich upodobań w okresie jesienno-zimowym.

ZOBACZ TAKŻE:


POZOSTAŁE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU:

Rolletic -
Vacu Activ Extreme Waryńskiego -
Step -
ABT -
Masaż -
Aerobik rowerowy

Polecamy
Skutecznośc treningu obwodowego
Efekty terapii falą akustyczną
Program walki z cellulitem
Zalety treningu obwodowego
Endermologia
VibroLine
Trening Vacu Line
Odmładzanie światłem

Menu
Zajęcia fitness
Trening obwodowy
Leczenie Cellulitu

Aerobik rowerowy
Aerobik rowerowy Aerobik rowerowy