AWT - terapia falą akustyczną AWT - terapia falą akustyczną
AWT - terapia falą akustyczną

Podczas leczenia schorzeń u lekkoatletek zupełnie przypadkowo zauważono poprawę wyglądu tkanek dotkniętych cellulitem.

U dużej liczby kobiet stosowano terapię falą akustyczną w celu wyleczenia naderwanych i nadwyrężonych ścięgien podkolanowych. Pomimo, że pierwotne dolegliwości zostały wyleczone, pacjentki kontynuowały sesje zabiegowe, podczas których zaobserwowano niezwykłą poprawę wyglądu i napięcia skóry z jednoczesną redukcją cellulitu. Oczywiście na tym etapie spostrzeżenia nie były poparte żadnymi naukowymi dowodami. Jedynym dowodem na skuteczność nowoodkrytego zastosowania były opinie pacjentek.

Komentarze pacjentek przekazano firmie Storz Medical, która zbadała niewiarygodne rezultaty nie tylko pod kątem leczenia cellulitu, ale również poprawy napięcia skóry i zmniejszenia obwodu miejsc pokrytych tkanką tłuszczową.

Ku zadowoleniu wielu kobiet, skuteczność działania terapii falą akustyczną została zbadana i udowodniona na podstawie szeroko zakrojonych badań klinicznych. Celem badań pilotowych było ustalenie czy i w jaki sposób AWT® stymuluje metabolizm komórkowy w podskórnej tkance tłuszczowej, co znacznie wzmacnia strukturę tkanki i fakturę skóry oraz w widoczny sposób redukuje cellulit.

ZABIEG

Zabieg falą akustyczną można zastosować u pacjentów w każdym wieku.

Pozwala ona odzyskać skórze jej elastyczność i jędrność, poprawić sylwetkę i zmniejszyć obwód leczonych obszarów ciała.

Podczas zabiegu rozbity tłuszcz zostaje wydrenowany, tak aby mógł uległ metabolizmowi w wątrobie. Po zabiegu AWT wskazane jest wykonanie dodatkowego drenażu limfatycznego

Obszary poddawane leczeniu:

• pośladki
  • górne części ramion
  • uda
  • brzuch

DZIAŁANIE

• REDUKCJA CELLULITU
  • stymulowanie mikrokrążenia w komórkach tłuszczowych
  • poprawa metabolizmu tłuszczów
  • wygładzenie górnych warstw skóry
  • ujędrnienie tkanki
  • poprawa elastyczności
  • usprawnienie krążenia krwi i limfy, co napina skórę i powoduje wyszczuplenie leczonych obszarów ciała.

PRZECIWWSKAZANIA

• ciąża i okres karmienia piersią
  • rozrusznik serca
  • cukrzyca